Aktuality

Lejly výprava do Afriky 2015 - Čtení pohádek

Milí přátelé,

malým Masajům jsem přivezla i anglické knížky, za což patří velký dík všem českým rodičům, kteří na poslední chvíli prošli své knihovny a knížky nám darovali, a kterým patří velký dík.

Nejvíce zaujal Krteček, i přesto, že Masajové krtky moc rádi nemají, ničí jim totiž úrodu na polích. Stačilo ale přečíst pár příběhů a krtečka si zamilovali stejně jako generace dětí po celém světě.
V jedné pohádce jsem četla o princezně, která žije na zámku . Došlo mi, že je to další postava, kterou Masajové neznají, stejně jako třeba draka. S pomocí přispěchal učitel, který řekl, at si děti představí něco jako prezidenta. Tak jsem dodala – spíš prezidentovu dceru, ne? :)

Přijetí místní komunitou bylo neuvěřitelně přátelské. A to jen díky Vladia Bajerovska Photography, která si díky opakovaným návštěvám v průběhu posledních tří let získala nejen důvěru komunity, ale také mnohá osobní přátelství. Sama vím, jak je to složité a citlivé, navíc v této oblasti a u kmene, jakým Masajové jsou. Proto před Vladou hluboce smekám. 

Lejla

Více informací na: http://www.projektpohlednice.cz/